Zimsko državno prvenstvo Srbije za kadete okupilo veliki broj mladih

Kao što smo najavili, na zatvorenom bazenu SRC „Mladost“ u Bečeju od 11. do 12. marta 2017. godine održalo se Zimsko državno prvenstvo Srbije za kadete.
Takmičenje je pojedinačno i ekipno, trajalo je dva dana iz tri (3) dela, jedno prepodnevno i dva popodnevna. Medaljama su nagrađeni takmičari koji su se u okviru svoje kategorije plasirali kao prvi, drugi i treći u svim individualnim disciplinama i štafetama. Najbolje plasiran takmičar u svojoj disciplini i štafeti stiče zvanje „Prvak Srbije“.

Veliki broj učesnika pokazao je da nema bojazni za srpsku plivačku scenu u budućnosti! Rezultate možete pogledati u nastavku:

Državni rekord: /

Zlatna medalja pripala je takmičarima PK “Partizan“ sa rezultatom 2:02.63 i to u postavi Šarenac Nina, Boškov Anđela Katič Dušan i Marković Ognjen. Drugo mesto osvojili su takmičari PK “Dubočica“ sa rezultatom 2:04.32, dok su treći bili takmičari PK “11. april“ sa 2:08.28.

Šampion 2016: Lačanski Boris 8:52.75, Vojvodina

Državni rekord -14: Lačanski Boris 8:37.57, Vojvodina

Prvo mesto ubedljivo je osvojio plivač PK “Novi Sad“ Culum Strahinja sa rezultatom 9:00,53. Drugi je bio plivač PK “Pirat“, Živković Nemanja sa 9:13.86. Još jedan medalja pripala je plivaču kluba “Novi Sad“, Popadić Nikoli, koji je otplivao 9:16,16 za bronzu.

Šampion 2016: Bajus Petra 5:24.00, Spartak

Državni rekord -14: Anja Crevar 4:43.41, Dinamo

Državni rekord -12: Anja Crevar 4:57.33, Dinamo

Bez dileme bilo je i u disciplini 400 mešovito, gde je Lazarević Nađa trijumfovala sa rezultatom 5:14.60. Drugo mesto osvojila je takmičarka PK “Vojvodina“, Grković Staša koja je otplivala 5:19.73  na putu do srebra. Treće mesto pripalo je plivačici PK “Dubočica“, Stanisavljević Nini, sa rezultatom 5:22.12.

Šampion 2016: Canić Nikola 2:36.22, Sveti Nikola

Državni rekord -14: Lazarević Aleksandar 2:27.97, LA Kolubara

Još jedno zlato za PK “LA Kolubara“. Ovog puta prvi je bio Lazarević Nikola sa rezultatom 2:34.01. Samo 13 stotinki iza bio je plivač “Partizana“, Katić Dušan(2:34,14). Bronza za PK“Dubočicu“ i Stefanović Uroša sa 2:35.94.

Šampion 2016: Seke Zita 2:12.27, Swim Star

Državni rekord -14: Anja Crevar: 2:07.10, Dinamo

Državni rekord -12 Anja Crevar: 2:13.00, Dinamo

Marković Jana otplivala je najvredniji rezultat takmičenja do sada. Pobedom u ovoj disciplini sa rezultatom 2:10.28, osvojila je 614 FINA bodova. Drugo mesto i još jedna srebrna medalja pripala je Grković Staši (Vojvodina) sa 2:14.63. Dok se na trećem mestu za PK “Plavi Talas“ našla Popović Tanja sa 2:16.12.

Šampion 2016: 1:50.92, 11. april

Plivački klub Novi Sad došao je do još jednog zlata i to u postavi Zečević Đorđe, Banjac Dunja, Culum Strahinja i Prpa Valentina sa rezultatom 1:52.89. Srebro je osvojila ekipa PK “Vojvodina“ sa 1:53.01. Treće mesto zauzeo je PK “Proleter“ sa 1:55.31.

Šampion 2016: 1:48.06, 11. april

Do zlatne medalje u prvoj disciplini ovog dela takmičenja došli su plivači „Novog Sada“ sa vremenom 1:48.38. Drugo mesto zauzela je ekipa „Dubočice“ (1:50.10) dok je do bronze doplivala štafeta „Spartaka“ iz Subotice.

400 Slobodno –Devojke

Šampion 2016: Seke Zita 4:42.58, Swim Star

Državni rekord -14: Crevar Anja 4:15.48, Dinamo

Državni rekord -12: Anja Crevar 4:26.62, Dinamo

Marković Jana došla je do još jednog zlata na ovom prvenstvu. Sa vremenom 4:43.33 trijumfovala je ispred Kekić Nataše  (4:47.24) i Grković Staše (4:51.22).

Šampion 2016: Rađenović Aleksa 2:01.24, Sombor

Državni rekord -14: Savić Novak 1:57.23, Spartak

U veoma gustoj borbi za zlato pobedu je na kraju izborio Vulin Marko (Proleter) sa 2:03.29 dok je srebro pripalo Zečević Đorđu (Novi Sad) koji je plivao 2:03.89. Treće mesto i bronzanu medalju sa vremenom 2:05.02 osvojio je Zečević Bratislav (Dubočica).

Šampion 2016: Seke Zita 2:27.82, Swim Star

Državni rekord -14: Crevar Anja 2:16.24, Dinamo

Državni rekord -12: Todorović Andrea 2:25.39, Vojvodina

Sa vremenom 2:28.19 Grković Staša osvojila je zlato u ovoj disciplini. Pobednica trke na 400 mešovito, Lazarević Nađa osvojila je srebro (2:30.35) dok se na trećem mestu našla Stanisavljević Nina (2:32.01).

Šampion 2016: Rađenović Aleksa 4:41.70, Sombor

Državni rekord -14: Rađenović Aleksa 4:41.70, Sombor

Sjajnu trku i veliku borbu pokazali su momci u ovoj disciplini. Na kraju, sa samo nekoliko desetinki prednosti zlato je osvojio plivač „Novog Sada“ Popadić Nikola (5:01.35) a srebro Lazarević Nikola iz „LA Kolubare“ (5:01.68). Bukalov Nemanja plivač „Feniksa“ iz Sombora osvojio je treće mesto sa 5:15.89.

Šampion 2016: Grujić Vanja 2:24.82, Dinamo

Državni rekord -14: Anja Crevar 2:13.69, Dinamo

Državni rekord -12: Todorović Andrea 2:24.89, Vojvodina

Još jednu veoma gustu i neizvesnu trku mogli smo da vidimo u ovoj disciplini. U samo nekoliko desetinki razmaka do zlata je doplivala Stanisavljević Nina (2:29.35), za njom Nadja Lazarević (2:29.58) a kao treća do cilja je stigla Marković Jana (2:30.38).

Šampion 2016: Rađenović Aleksa 59.03, Sombor

Državni rekord -14: Lenđer Ivan 56.59, Mužlja

Pešić Bratislav, plivač „Dubočice“ došao je do još jedne medalje, ovoga puta zlatne otplivavši vreme 1:03.57. Srebro je osvojio Vujin Marko (1:05.17)  a bronzu Živković Nemanja (1:05.22).

Šampion 2016: 2:15.37, 11. april

Plivačice „Novog Sada“ ubedljivo su došle do još jedne zlatne medalje za svoj klub. Na drugom mestu našla se štafeta „Dubočice“ a na trećem „Banata“ iz Kikinde.

Zahvaljujemo se Davidu Damnjanoviću na fenomenalnim fotografijama!