Veslači polovični u trkama za plasman

Srpski veslači su završili učešće na Svetskom juniorskom prvenstvu u Litvaniji. Iako nisu veslali u najjačim trkama finala, još jednom su pokazali pa su naša svetla budućnost ovog sporta.

Prvo mesto u C finalu je zauzeo skifista Vukašin Pivač, kao i dubl skul Anđela Nišević i Nataša Ilić u E finalu. Četverac bez kormilara Vukašin Tričković, Pavle Lijeskić, Vuk Mladenović i Aleksandar Izda je trku u C finalu završio na drugom mestu, a Danilo Selaković i Aleksa Petrović su šampionat zavšili na šestoj poziciji D finala.

U generalnom plasmanu, Pivač je ovim prvim mestom, do kog je došao vremenom 7:14.99, zauzeo 13. mesto. Četverac bez kormilara je pak vremenom 6:20.49 zauzeo 14. mesto na šampionatu. Muški dubl skul je poslednju trku završio vremenom 7:04.59 što je bilo dovoljno za 24. mesto, a devojke u dubl skulu su deonicu preveslale za 7:40.18 i u generalnom plasmanu zauzele 25. mesto.