Vaterpolisti u polufinalu Svetskog prvenstva

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva za igrače do 20 godina pobedom nad selekcijom Italije rezultatom 17:9 (4:2, 4:2, 4:2, 5:3). Naši vaterpolisti su kontrolisali igru i rezultat tokom celog meča, te se pitanje pobednika nije postavljalo, iako je agresivna ekipa Italije imala svojih prilika. Najefikasniji u timu Srbije je bio Đorđe Vučinić sa četiri, a kapiten Radomir Drašović je dodao tri pogotka. U polufinalu, Srbija će u subotu  igrati sa selekcijom Grčke u 20:40!

Uz podršku sa tribina, srpski tim je motivisano ušao u  meč. Snažnim šutom je Drašović doneo vođstvo Srbiji, ali je Maconi na opšte zadovoljstvo italijanskog dela publike, izjednačio. Nastavili su reprezentativci Srbije snažno do kraja prve četvrtine i golovima Vučinića, Radonjića i Lukića došli do prednosti od 4:1. Na isteku osmog minuta, Manci je prepolovio našu prednost, 4:2.

Otvorili su drugu deonicu Italijani pogotkom, sa dva igrača više, ali je Drašović uspeo da vrati dva gola prednosti. Još jednom su Italijani uspeli da smanje zaostatak, pogotkom Mecarobe, međutim ponovo je Drašović bio precizan, zatim su pogodili i Radonjić i Lukić pa je Srbija na poluvremenu imala četiri golova prednosti, 8:4.

Nakon pauze, Italija je sa dva pogotka uspela da smanji prednost, a zatim se razigrao Vučinić i vratio četiri golova prednosti. Krajem treće deonice, Kanela je dobio crveni karton, što je Toholj uspeo da pretvori u 11 gol Srbije. Ipak, u finišu, sudija je, zbog koškanja dodelio crvene kartone Drašoviću i Maconiju, bez prava zamene, nakon čega je Srbija imala dva igrača manje, ali je uspela čvrstom odbranom da sačuva gol. Na kraju je Tankosić, snažnim šutom duplirao prednost, 12:6.

U poslednjoj četvrtini, Italijani su promenili golmana, ali je Tankosić nastavio u istom ritmu, te postigao svoj drugi pogodak. Poslednji pokušaj da se vrate u meč Italijani su imali na kraju meča, kada je prednost Srbije iznosila pet golova. Do kraja su se u listu strelaca upisali i Gvozdanović i Lukić, i postavili rezultat 17:9.

Spremali smo se dugo, znali smo da Italija neće biti lak protivnik. Od početka smo ušli koncentrisano, imali smo super pristup utakmici. Znali smo šta nas čeka, da Italija igra prgav vaterpolo, na provokacije, na agresivnost i brznisu, bili smo spremni i odgovorili na to. U polufinalu protiv Grčke očekujem neizvesnu utakmicu. Sa njima smo prošle godine igrali na Evropskom prvenstvu, niji bilo lako. Imaju dobre centre, ali spremićemo se maksimalno i mislim da smo spremini da idemo korak dalje”, rekao je kapiten Radomir Drašović.