Tarket najbolji na Prvenstvu Srbije u kajaku i kanuu

Prvog dana finala Prvenstva Srbije za pionire i juniore u kajaku i kanuu na mirnim vodama, koje je održano na Adi Ciganliji, istakle su se ekipe “Tarket” iz Bačke Palanke i “Zorka” Šabac. Upravo se ova dva kluba nalaze na vodećim pozicijama u ekipnoj konkurenciji. Trećeplasirani kod pionira je “Bečej”, a u juniorskoj konkurenciji “Val” iz Sremske Mitrovice.

Pojedinačni rezultati

Zanimljivo je bilo na 1000 metara C1 u konkurenciji pionira, gde su Zorkini kajakaši Vuk Miletić i Bojan Delibašić bili na prve dve pozicije dok je čast Tarketa čuvao Marko Radusin, na trećoj poziciji. Takođe na 1000 metara C1 ali kod juniora, borba je bila do samog cilja. Zlato je osvojio Saša Rodić iz Tarketa, pratio ga je Luka Alavanja iz Vojvodine, a trećeplasirani  je bio još jedan takmičar Tarketa, Srđan Aćić. Bojan Zdelar je opravdao ulogu favorita i osvojio dva zlata na 500 i 200 metara. U ženskoj konkurenciji, juniorke i pionirke Tarketa su bile odlične i osvojile pet zlatnih medalja u 14 finala, i samim tim bile najuspešnije u ženskoj konkurenciji.