Poznati učesnici finala kupa Srbije u streljaštvu

Poslednjih dana decembra održano je i poslednje, treće kolo kvalifikacija za finale Kupa Streljačkog saveza Srbije vazdušnim oružjem. U sali Sportskog društva Crvena zvezda, plasman na finalni turnir su izborili po deset najboljih na osnovu zbira bodova skupljenih u sva tri kola.

U trećem kolu, pištoljem, prvo mesto u konkurenciji juniorki pripalo je Katarini Maricki („Živko Relić Zuc“), a kod juniora, najbolji je bio Vukašin Lazić (Kolubara). Vazdušnom puškom, do trijumfa je došao junior Sava Ljujić (Partizan), dok su u istoj disciplini u apsolutnoj konkurenciji, juniorke bile bolje i od starijih takmičarki, pa je prvoplasirana bila Kristina Lazarević (Novi Beograd Ušće). Ona je ovim trijumfom, zauzela i prvu poziciju u generalnom plasmanu, ispred Andree Arsović.

Vazdušna puška

 

Muškarci, apsolutna konkurencija (seniori i juniori zajedno): 1. Milutin Stefanović („Čika Mata“) 629,2, 2. Milenko Sebić (Crvena zvezda) 627,3, 3. Dejan Pešić (Pančevo 1813) 622,4… Juniori: 1. Sava Ljujić (Partizan) 618,9, 2. Đorđe Rančić („M.Mančić Lukanjac“) 617,7, 3. Aleksa Mitrović (Novi Beograd Ušće) 615,1… Ekipno: 1. „Čika Mata“( Stefanović, Jovanović, Pletikosić) 1.870,3, 3. Novi Sad 1790 1.833,2, 3. Pančevo 1813 1.830,3…

 

Žene, apsolutna konkurencija: 1.Kristina Lazarević (Novi Beograd Ušće) 419,0, 2. Ivana Marić (Policajac) 417,3, 3. Marija Malić (Jedinstvo) 416,3… Juniorke: isti plasman kao  i u asolutnoj konkurenciji.  Ekipno: 1. Novi Beograd Ušće (Lazarević, Todorović, Jović) 1.247,3, 2. Jedinsvo 1.239,6, 3. Novi Sad 1790 1.237,3…

 

Vazdušni pištolj

 

Žene, apsolutna konkurencija: 1. Zorana Arunović (Olimpik 011) 387 (13 unutrašnjih centara), 2. Bobana Veličković (Bor 030) 387 (10), 3. Jelena Tomić (Kikinda) 378… Juniorke: 1. Katarina Maricki („Živko Relić Zuc“) 373, 2. Neda Sarić (Kiknda) 367, 3. Jelena Todorović („Aleksa Dejović“) 366… Ekipno: 1. Novi Beograd Ušće (Aleksić, Lazić, Todorović) 1.079.

 

Muškarci, apsolutna konkurencija: 1. Dimitrije Grgić (Akademac) 584, 2. Zoran Vujić (Policajac) 573, 3. Duško Petrov („Aleksa Dejović“) 571… Juniori: 1. Vukašin Lazić (Kolubara) 558, 2. Petar Adamović (Smederevo) 556, 3. Stefan Todorović (Kolubara) 554… Ekipno:  1. Policajac (Vujić, Groza, Parezanović) 1.701, 2. Akademac 1.697, 3. „Aleksa Dejović“ 1.677…

Na finalu kupa koje će se održati u februaru, kao prvoplasirani po kategorijama plasirali su se:

 

Puška, muškarci – Apsolutna kategorija (seniori i juniori): 1. Lazar Kovačević (Jagodina 92), juniori: 1. Đorđe Savić (Oko sokolovo), ekipno: 1. „Čika Mata“.

Puška,  žene – Apsolutno: 1. Kristina Lazarević (Novi Beograd Ušće), juniorke: 1. Kristina Lazarević (Novi Beograd Ušće), ekipno: 1. Novi Beograd Ušće

Pištolj, žene – Apsolutno: 1. Jelena Tomić (Kikinda), juniorke: 1. Katarina Maricki („Živko Relić Zuc“), ekipno: 1. Novi Beograd Ušće, Bor 030 i Policajac imaju isti broj bodova.

Pištolj, muškarci – apsolutno: 1. Dimitrije Grgić (Akademac), juniori: 1. Stefan Todorović (Kolubara), ekipno: 1. Policajac.