Poznati državni školski prvaci u plivanju

Školsko državno prvenstvo u plivanju održano je u Kragujevcu protekle nedelje, u organizaciji Saveza za školski sport Srbije. Na bazenu Sportskog centra Park nadmetalo se nešto manje od 1000 učenika osnovnih i srednjih škola sa teritorije Srbije iz oko 350 klubova.

Osvajači medalja:

Dečaci, 50m Slobodno/Free I – II razred OS

  1. BOSANČIĆ, Nestor 2 Sonja Marinkovic-NS 38.70 157; 2. MARTIN, Nikolas 1/A Sveti Sava-Subotica 39.23 151; 3. VUJIČIĆ, Luka 2/3 Danilo Kis Vozdovac 39.43 149

Dečaci, 50m Slobodno/Free III – IV razred OS

  1. MITROVIĆ, Aleksa 4 OS.Vozd Karadjordje -Leskovac 30.37 326; 2. UJVARI, Leon 4/1 Ivan Goran Kovacic – Subotica 30.78 313; 3. FERKETIĆ, Mihajlo 4 Petefi Sandor – Novi Sad 33.04 253

Dečaci, 50m Slobodno/Free V – razred OS

  1. CVETKOV, Justin 5 Petar Petrovic Njegos -Zrenjan 28.25 405; 2. JOVANOVIĆ, Luka 5/2 Laza Kostic 30.11 334; 3. VUJANAC, Mihajlo 5 OS.Mirko Jovanovic – Kragujeva 30.96 308

Dečaci, 50m Slobodno/Free VI razred OS

  1. DULIĆ, Danilo 6/D 10.Oktobar – Subotica 27.81 425; 2. GLADOVIĆ, Luka 6/2 Danilo Kis Vozdovac 30.59 319; 3. KOVAČEVIĆ, Danilo 6 Dositej Obradovic – Zrenjanin 30.63 318

Dečaci, 50m Slobodno/Free VII razred OS

  1. JOVANČIĆ, Marko 7 Petar Kocic Temerin 27.01 463; 2. JANKOVIĆ, Luka 7 OS.Knjeginja Milica – Donji Ri 27.18 455; 3. BIJELE, Luka 7/1 Miroslav Antic BG 27.52 438

Dečaci, 50m Slobodno/Free VIII razred OS

  1. LEKIĆ, Ilija 8 OS.Radoje Domanovic-Paracin 26.29 503; 2. KOVAČEVIĆ, Aleksandar 8 Desanka Maksimović-Valjevo 27.12 458; 3. IVANIŠEVIĆ, Zoran 8/2 Nikola Tesla-Beograd 27.45 442

Devojčice, 50m Slobodno/Free I – II razred OS

  1. NADJNEMEDI, Ana Rebeka 2 Samu Mihalj-Becej 34.61 319; 2. TAŠIĆ, Dunja 2 Momcilo Popovic Ozren -Paracin 38.63 230; 3. CVETKOV, Milica 2 Petar Petrovic Njegos -Zrenjan 39.31 218

Devojčice, 50m Slobodno/Free III – IV razred OS

  1. MILIVOJEVIĆ, Sofija 4 Jovan Popović-Kragujevac 31.41 427; 2. ĐURIĆ, Miona 4/4 Janko Veselinovic 31.44 426; 3. DIMITRIJEVIĆ, Leona 3 Josif Kostic -Leskovac 34.98 309

Devojčice, 50m Slobodno/Free V – razred OS

  1. VOJINOV, Sara 5 OS.Djura Jaksic ZR 31.17 437; 2. STANIĆ, Tamara 5 Jozef Atila -Novi Sad 31.22 435; 3. CVETKOVIĆ, Maša 5 OS.Andra Savcic -Valjevo 31.56 421

Devojčice, 50m Slobodno/Free VI razred OS

  1. SOJEVIĆ, Katarina 6 Branko Radicevic – Novi Sad 29.02 542; 2. VETŠTEIN, Ema 6/C Majsanski Put -Subotica 30.79 454; 3. CMILJANOVIĆ, Jana 6 Aleksa Dejovic -Uzice 31.15 438

Devojčice, 50m Slobodno/Free VII razred OS

  1. KEKIĆ, Nataša 7 Zdravko Glozanski -Becej 28.58 568; 2. LALKOVIĆ, Helena 7/1 Svetozar Miletic BG 28.81 554; 3. STOILJKOVSKI, Lena 7 OS.Djura Jaksic ZR 29.29 527

Devojčice, 50m Slobodno/Free VIII razred OS

  1. STANISAVLJEVIĆ, Nina 8 Josif Kostic -Leskovac 26.86 684; 2. POPOVIĆ, Tanja 8/3 Ivo Andric BG 28.10 597; 3. TODORČEVIĆ, Tijana 8 OS.Nada Purić 28.37 580

Dečaci, 50m Prsno/Breast I – II razred OS

  1. GUDURIĆ, Jovan Kralj Petar II – Uzice 51.33 129; 2. FILIPOVIĆ, Lazar Bratstvo-N.Pazar 51.57 127; 3. GRUJIĆ, Nemanja 2 Dositej Obradovic – Zrenjanin 53.41 114

Dečaci, 50m Prsno/Breast III – IV razred OS

  1. SAVIĆ, Nikola 4 Radoje Domanovic-Leskovac 40.70 259; 2. PERIĆ, Lazar 3/4 Stevan Sindjelic BG 43.16 217; 3. ODOVIĆ, Strahinja 4/A Majsanski Put -Subotica 44.70 195

Dečaci, 50m Prsno/Breast V – razred OS

  1. JOIĆ, Pavle 5 OS.Svetozar Markovic-Leskovac 38.58 304; 2. BORŠOŠ, Boris 5/D Sonja Marinkovic-Subotica 39.80 277; 3. ZLONOGA, Milan 5 Momcilo Popovic Ozren -Paracin 40.99 253

Dečaci, 50m Prsno/Breast VI razred OS

  1. ŠONDIĆ, Strahinja 6 Bratstvo Jedinstvo -Pancevo 36.26 366; 2. STOJIĆ, Uroš 6 Vozd Karadjordje Nis 36.41 362; 3. CVIJETINOVIĆ, Dušan 6/3 Ujedinjene Nacije BG 39.44 284

Dečaci, 50m Prsno/Breast VII razred OS

  1. RELJIN, Vanja 7 Jovan Popovic NS 32.36 515; 2. MITROVIĆ, Dragoslav 7/1 OS Braca Baruh BG 33.85 450; 3. MERKL, Miljan 7 Nikola Vukicevic -Sombor 35.70 384

Dečaci, 50m Prsno/Breast VIII razred OS

  1. GOLUBOVIĆ, Andrej 8/3 OS. Starina Novak – Beograd 32.74 497; . KOVAČEVIĆ, Bogdan 8 Dr Jovan Cvijic – Zrenjanin 34.09 441; 3. ŽIVKOVIĆ, Aleksa 8 Dositej Obradovic-Krusevac 35.22 399

Devojčice, 50m Prsno/Breast I – II razred OS

  1. PAVLJUK, Ema 2 Isa Bajic-Kula 47.89 231; 2. MILINOVIĆ, Ksenija 2/2 Nikola Tesla-Beograd 54.47 157; 3. PALANGETIĆ, Milana 1 OS.Car Konstantin 54.97 152

Devojčice, 50m Prsno/Breast III – IV razred OS

  1. OBRADOVIĆ, Jana 4/1 OS.Jovan Ristic BG 42.87 322; 2. RAKIĆ, Tara 4 OS.Svetozar Markovic-Leskovac 43.69 304; 3. ILIĆ, Teodora OS.Milovan Glišić-Valjevo 46.62 250

Devojčice, 50m Prsno/Breast V – razred OS

  1. POPOVIĆ, Jovana 5 Bratstvo Jedinstvo-Vrbas 39.87 400; 2. PAVELŠEK, Nina 5/3 Nikola Tesla-Beograd 40.02 396; 3. TOT, Silvija 5 Kizur Istvan -Subotica 41.98 343

Devojčice, 50m Prsno/Breast VI razred OS

  1. ROMIĆ, Vanja 6/A 10.Oktobar – Subotica 36.87 507; 2. ZDRAVKOVIĆ, Lana 6 S.Sava Nis 37.04 500; 3. PETKOVIĆ, Iva 6 Josif Kostic -Leskovac 37.07 498

Devojčice, 50m Prsno/Breast VII razred OS

  1. PAVLJUK, Sara 7 Isa Bajic-Kula 37.23 492; 2. MIHAILOVIĆ, Dunja 7 Radoje Domanović-Kragujevac 37.33 488; 3. BLITVA, Sara 7 OS.Dusan Radovic- Novi Sad 37.36 487

Devojčice, 50m Prsno/Breast VIII razred OS

  1. ZUBELIĆ, Anja 8 Matko Vukovic – Subotica 35.77 555; 2. KALJEVIĆ, Anja 8/3 OS.Radoje Domanovic – BG 36.17 537; 3. NIKOLIĆ, Anastasija 8 Jovan Popovic -Krusevac 36.67 515

Dečaci, 50m Leđno/Back I – II razred OS

  1. STEFANOVIĆ, Viktor 2 Vuk Karadzic Kragujevac 41.90 188; 2. VUKSIĆ, Uroš 2 Vasa Stajic-NS 43.46 169; 3. JANKOVIĆ, Mateja 2 Mladost – Zrenjanin 45.34 149

Dečaci, 50m Leđno/Back III – IV razred OS

  1. SMILJANIĆ, Boris 4/3 Janko Veselinovic 37.46 264; 2. KOCKAR, Aleksa 4 Sv.Sava -Kikinda 37.91 255; 3. MILENOVIĆ, Mateja 4 Jovan Popovic -Krusevac 38.09 251

Dečaci, 50m Leđno/Back V – razred OS

  1. MAKSIMOVIĆ, Grigorije 5 OS.Mirko Jovanovic – Kragujeva 36.97 274; 2. ROGANOVIĆ, Ognjen 5 Zarko Zrenjanin – Novi Sad 38.50 243; 3. TRIPKOVIĆ, Rastko 5/3 OS.Stevan Dukic – BG 38.56 242

Dečaci, 50m Leđno/Back VI razred OS

  1. OBRADOVIĆ, Ognjen 6 OS.Svetozar Markovic-Leskovac 33.33 375; 2. ŠUVAČKI, Vuk 6 OS.Vuk Karadzic -Zrenjanin 33.79 360; 3. PUTNIK, Lav 6 Djordje Natosevic 33.87 357

Dečaci, 50m Leđno/Back VII razred OS

  1. RAĐENOVIĆ, Matija 7 Dositej Obradovic SO 32.29 412; 2. DOKMANOVIĆ, Nikola 7/1 Josif Pancic BG 32.96 388; 3. PRIBAKOVIĆ, Vukašin 7 OS. Popinski borci V.Banja 33.89 356

Dečaci, 50m Leđno/Back VIII razred OS

  1. ĐURIČIĆ, Nenad 8/2 Cirilo i Metodije Beograd 29.92 518; 2. BOROJEVIĆ, Đorđe 8 Djura Jaksic -Paraćin 30.98 467; 3. GENCEL, Andor 8 Jovan Jovanovic Zmaj -Subotica 31.17 458

Devojčice, 50m Leđno/Back I – II razred OS

  1. TOMAC, Martina 2 OS.Radoje Domanovic-Paracin 47.48 185; 2. DŽAGIĆ, Petrija 2 Dositej Obradovic – Zrenjanin 50.02 158; 3. DULAĆ, Lena 2 Matko Vukovic – Subotica 50.56 153

Devojčice, 50m Leđno/Back III – IV razred OS

  1. BOGOJEVIĆ, Sara Vozd Karadjordje Nis 36.93 393; 2. TODOROVIĆ, Jana 4/4 OS Veljko Dugosevic BG 39.68 317; 3. STANKOVIĆ, Teodora 4 Avram Mrazovic -Sombor 40.26 303

Devojčice, 50m Leđno/Back V – razred OS

  1. KUTI, Lili 5 Jovan Jovanovic Zmaj -Subotica 36.43 409; 2. ČABADAJ, Marija 5 OS.Zarko Zrenjanin-ZR 37.42 378; 3. NEŠIĆ, Iva 5 OS.Vuk Karadzic-Nis 37.43 377; 3. FILIPOVIĆ, Anita 5 OS.Mirko Jovanovic – Kragujeva 37.43 377

Devojčice, 50m Leđno/Back VI razred OS

  1. MUT, Tea 6/A Sonja Marinkovic-Subotica 35.13 457; 2. LIRIĆ, Lara 6 OS.Vuk Karadzic -Zrenjanin 35.57 440; 3. VAVIĆ, Dunja 6/3 Laza Kostic 37.77 367

Devojčice, 50m Leđno/Back VII razred OS

  1. ROMANIĆ, Maša 7/2 OS.1300 Kaplara BG 32.61 571; 2. TURANJANIN, Sara 7 Sveti Sava-Kragujevac 33.22 540; 3. RISTIĆ, Jana 7 Dusan Radovic- Nis 35.05 460

Devojčice, 50m Leđno/Back VIII razred OS

  1. MARKOVIĆ, Jana 8 OS.Bosko Djuricic-Jagodina 31.03 663; 2. RADOJEVIĆ, Anja 8 Prva osnovna skola-Valjevo 33.29 537; 3. MANDIĆ, Milena 8 Isa Bajic-Kula 33.78 514

Dečaci, 50m Delfin/Fly I – II razred OS

  1. MILOVIĆ, Uroš 2 Djura Jaksic -Paraćin 47.19 107; 2. STAMENKOVIĆ, Filip 2/1 OS Dositej Obradovic BG 48.98 96; 3. KOVACEVIĆ, Ilija Prva osnovna skola-Valjevo 53.84 72

Dečaci, 50m Delfin/Fly III – IV razred OS

  1. MAKSIĆ, Nemanja 4/4 Karadjordje BG 31.15 373; 2. CVETKOVIĆ, Aleksandar 4 OS.Nikola Skobaljic – Trnjane 34.99 263; 3. MERKL, Miloš 4 Nikola Vukicevic -Sombor 38.16 203

Dečaci, 50m Delfin/Fly V – razred OS

  1. GANIĆ, Petar 5 Vasa Pelagic – Leskovac 33.49 300; 2. DEVIĆ, Andrej 5/5 Josif Pancic BG 34.06 285; 3. RADIŠIĆ, Vukašin 5 Petefi Sandor – Novi Sad 34.98 263

Dečaci, 50m Delfin/Fly VI razred OS

  1. POPOVIĆ, Petar 6/4 Ivo Andric BG 30.57 395; 2. SUČEVIĆ, Aleksej 6 Djordje Natosevic 33.99 287; 3. RISTIĆ, Marko 6 OS.Svetozar Markovic-Leskovac 34.70 270

Dečaci, 50m Delfin/Fly VII razred OS

IVANOVIĆ, Uroš 7/1 OS Braca Baruh BG 28.02 512; 2. DIMITRIJEVIĆ, Viktor 7 Josif Kostic -Leskovac 29.78 427; 3. MILENKOVIĆ, Aleksandar 7 Nada Popovic – Krusevac 30.19 410

Dečaci, 50m Delfin/Fly VIII razred OS

  1. BANJANIN, Marko 8/5 Laza Kostic 27.38 549; 2. DULAĆ, Luka 8 Matko Vukovic – Subotica 28.30 497; 3. PUŠICA, Aleksa 8 21.Oktobar KG 30.22 408

Devojčice, 50m Delfin/Fly I – II razred OS

  1. RISTIĆ, Danica 2 OS.Svetozar Markovic-Leskovac 49.53 119; 2. RAĐENOVIĆ, Nika 2 Dositej Obradovic SO 51.37 107; 3. NOVOVIĆ, Miša 1 Ivan Milutinovic -Subotica 52.37 101

Devojčice, 50m Delfin/Fly III – IV razred OS

  1. STOJANOVIĆ, Anja 4 Vasa Pelagic – Leskovac 35.05 338; 2. ŽDRNJA, Teodora 4/B Sonja Marinkovic-Subotica 35.98 313; 3. RADOVANOVIĆ, Višnja 4/3 Danilo Kis Vozdovac 36.66 295

Devojčice, 50m Delfin/Fly V – razred OS

  1. PEŠIĆ, Marija 5 Trajko Stamenkovic -Leskovac 32.62 420; 2. MARTINOVIĆ, Iva 5/4 Kralj Aleksandar I BG 33.27 395; 3. PUŠICA, Sara 5 21.Oktobar KG 35.35 330

Devojčice, 50m Delfin/Fly VI razred OS

  1. POPOVIĆ, Nina 6 OS.Dositej Obradovic-Nis 32.95 407; 2. MILODANOVIĆ, Katarina 6/A Sonja Marinkovic-Subotica 33.66 382; 3. POLJAK, Mia 6 OS.Stevica Jovanovic – Pancevo 33.71 380

Devojčice, 50m Delfin/Fly VII razred OS

  1. KOSOVIĆ, Jelena 7 Vuk Karadzic Crvenka 31.21 479; 2. TORNJANSKI, Nina 7 Jovan Popovic – Kikinda 31.49 466; 3. PUCAREVIĆ, Olga 7/1 Kralj Petar II BG 32.19 437

Devojčice, 50m Delfin/Fly VIII razred OS

  1. SVORCAN, Sara 8/1 Nikola Tesla-Beograd 28.96 600; 2. MARKOVIĆ, Ana 8 Radoje Domanović-Kragujevac 31.41 470; 3. GAVRILOVIĆ, Lana 8 Jovan Jovanovic Zmaj – SR.Mitr 33.36 392

Dečaci, 100m Slobodno/Free I – II razred Srednje Skole

  1. LAČANSKI, Boris II Gimnazija Jovan J Zmaj-NS 55.24 612; 2. KISIĆ, Aleksa II/2 X BGD GIM 55.33 609; 3. MILENKOVIĆ, Nikola II TS Rade Metalac 55.94 589

Dečaci, 100m Slobodno/Free III – IV razred Srednje Skole

  1. PETKOVIĆ, Andrija Gimnazija Stevan Sremac-Nis 52.39 717; 2. ERAKOVIĆ, Luka IV Gim Zarko Zrenjanin-Vrbas 54.14 650; 3. MARIĆ, Nemanja IV Tehnička škola-Zrenjanin 55.48 604

Devojčice, 100m Slobodno/Free I – II razred Srednje Skole

  1. RADULOVIĆ, Ana II/3 Sportska Gimnazija-Beograd 1:00.61 620; 2. NOVAKOVIĆ, Ivana II Poljoprivredna škola-Zrenjanin 1:01.31 599; 3. DER, Teodora I ESŠ Bosa Milićević-Subotica 1:01.66 589

Ženski, 100m Slobodno/Free III – IV razred Srednje Skole

  1. BASTA, Nađa III/2 Sportska Gimnazija-Beograd 59.69 650; 2. BLAŽEVIĆ, Dejana IV TS M.M.Anstajn 1:00.59 621; 3. MITIĆ, Jovana IV Gimnazija Svetozar Marković-Ni 1:01.54 593

Dečaci, 100m Prsno/Breast I – II razred Srednje Skole

  1. KOLOVIĆ, Marko II Muzicka skola Petar Konjovic 1:07.81 598; 2. CANIĆ, Uroš Gimnazija Stevan Sremac-Nis 1:08.27 586; 3. KOLTIN, Nikola I ESŠ Bosa Milićević-Subotica 1:11.20 516

Dečaci, 100m Prsno/Breast III – IV razred Srednje Skole

  1. DRAGIĆEVIĆ, Stefan III Gimnazija Jovan J Zmaj-NS 1:05.37 667; 2. STANISAVLJEVIĆ, Petar III Gimnazija – Leskovac 1:09.35 559; 3. FARKAŠ, Balaž III Gimnazija Deze Kostolanji-SU 1:10.96 521

Devojčice, 100m Prsno/Breast I – II razred Srednje Skole

  1. BUKVIĆ, Dorotea II/2 Sportska Gimnazija-Beograd 1:17.05 576; 2. JELIČIĆ, Anđela I Gimnazija Jovan J Zmaj-NS 1:20.34 508; 3. DAMNJANOVIĆ, Anđelija Ekonomska skola Valjevo 1:23.54 452

Ženski, 100m Prsno/Breast III – IV razred Srednje Skole

  1. MILOŠEVIĆ, Teodora III/4 Sportska Gimnazija-Beograd 1:20.24 510; 2. MILOŠEVIĆ, Jovana III Veljko Petrovic – Sombor 1:21.83 481; 3. DENIĆ, Višnja IV Gimnazija Stevan Sremac-Nis 1:23.18 458

Dečaci, 100m Leđno/Back I – II razred Srednje Skole

  1. MARIĆ, Nikola II Tehnička škola-Zrenjanin 1:02.55 569; 2. KRSTIĆ, Lazar II Ekonomsko trgovinska skola – K 1:03.41 546; 3. PEŠIĆ, Bratislav I Medicinska skola Leskovac 1:03.52 543

Dečaci, 100m Leđno/Back III – IV razred Srednje Skole

  1. VUKOTIĆ, Luka III Gimnazija Svetozar Marković-Ni 1:00.56 627; 2. VUKOTIĆ, Luka IV/8 IX Gimnazija BG 1:02.92 559; 3. VUKANIĆ, Vukašin Srednja medicinska-Subotica 1:03.29 549

Devojčice, 100m Leđno/Back I – II razred Srednje Skole

  1. VUČKOVIĆ, Milica II/1 Sportska Gimnazija-Beograd 1:09.57 582; 2. OBRADOVIĆ, Iva II Gimnazija – Leskovac 1:10.42 561; 3. VESKOV, Dejana I Dusan Vasiljev Gim – Kikinda 1:12.12 522

Ženski, 100m Leđno/Back III – IV razred Srednje Skole

  1. BABIĆ, Deana IV Gimnazija Jovan J Zmaj-NS 1:08.87 600; 2. ŽIVKOVIĆ, Emilija III/5 III Gimnazija Beograd 1:10.42 561; 3. ARSIĆ, Sanja IV Gimnazija Svetozar Marković-Ni 1:18.25 409

Dečaci, 100m Delfin/Fly I – II razred Srednje Skole

  1. RAĐENOVIĆ, Aleksa II Veljko Petrovic – Sombor 56.47 686; 2. HAJAGOŠ, Adriel II Global-Subotica 56.77 675; 3. ŠIMŠIĆ, Novak II/10 Zemunska gimnazija 1:00.11 569

Dečaci, 100m Delfin/Fly III – IV razred Srednje Skole

  1. ĐOKOVIĆ, Uroš III/1 Sportska Gimnazija-Beograd 56.78 675; 2. URBANEK, Dejan III Medicinska skola 7.April 56.86 672; 3. PETRAŠ, Vladimir IV Zrenjaninska Gimnazija – Zrenj 59.18 596

Devojčice, 100m Delfin/Fly I – II razred Srednje Skole

  1. ŽIVIĆ, Teodora II/1 Sportska Gimnazija-Beograd 1:05.53 606; 2. STEVIĆ, Anja II I Kragujevačka gimnazija-Kragu 1:09.43 510; 3. KATNIĆ, Enja I Zrenjaninska Gimnazija – Zrenj 1:10.44 488

Ženski, 100m Delfin/Fly III – IV razred Srednje Skole

  1. OPAČIĆ, Milica IV Gimnazija Laza Kostic – Novi S 1:04.02 650; 2. GAZDIĆ, Danica III Veljko Petrovic – Sombor 1:06.96 568; 3. PEŠIĆ, Maša III/11 Zemunska gimnazija 1:07.90 545

Izvor: swim-on.rs

Fotografija: Skolski sport Srbije