Poraz vaterpolista u četvrtfinalu

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva za igrače do 17 godina. Bolji od naših igrača su bili reprezentativci Španije, koji su slavili sa 11:8 (2:1,3:2, 2:2, 4:3). Srbija sutra nastavlja šampionat u razigravanju za plasman od petog do osmog mesta, a protivnik je selekcija Grčke.

Srpski juniori su dobro startovali, pa je sredinom druge četvrtine rezultat bio 2:2, ali su na poluvremenu bili u prednosti španski igrači. Barać i Šulc su predvodili Srbiju do -1. U finišu, srpski tim je krenuo snažno. Međutim, nisu iskoristili igrača više, a vaterpolisti Španije su kaznili našu nesigurnost, pa su ubrzo imali četiri gola prednosti. Do kraja je Srbija uspela da izbegne ubedljiviji poraz, pa će u nastavku šampionata igrati za plasman.

ŠPANIJA: Serano, Samahua 5, Asensio, Preto, Baringo, Bertran 1, Ečevarija 3, Montes, Ruiz 2, Alegre, Alkon, Grasija.

SRBIJA: Gavrilović, Branković, Stanojević, Ganić, Smiljević 1, Vasin, Radić, Ilić, Cvetković, Šulc 4, Barać 2, Radović 1, Bulajić.