Počela Liga Zapadne Srbije za strelce mlađih kategorija

U Bajinoj Bašti je, u organizaciji streljačke družine „Radenko Jovanović Rašo“, startovala Liga Regiona “Zapadna Srbija”. U prvom kolu strelci su se nadmetali standardnim i serijskim vazdušnim oružjem. Takmičari Valjeva 1880 obeležili su takmičenje, osvajanjem pet od osam trofeja serijskom vazdušnom puškom, dok su standardnom vazdušnom puškom najprecizniji bili strelci gornjomilanovačke družine „Dragan Jevtić Škepo“. U konkurenciji pištoljem, zlatnu medalju je osvojio Zlatomir Marković, član nedavno osnovanog kluba Sava, odnosno Dragana Prišić iz ekipe „Dragan Jevtić Škepo“.

Serijska vazdušna puška

 

Pioniri, ekipno: 1. „Dragan Jevtić Škepo“, Gornji Milanovac 510, 2. Valjevo 1880 475, 3. Dragačevo, Guča 476… Pojedinačno: 1. Filip Vranić 174, 2. David Aćimović 170 (obojica „Dragan Jevtić Škepo“), 3. Ivan Mirić (Valjevo 1880) 167…

Pionirke, ekipno: 1. Valjevo 1880 499, 2. „Aleksa Dejović“, Užice 495, 3. „Dragan Jevtić Škepo“ 488… Pojedinačno: 1. Dijana Janković 174, 2. Sandra Glibetić 173 (obe „Aleksa Dejović“), 3. Milica Jovanović (Valjevo 1880) 171

 

Juniori: 1. Valjevo 1880 1.014, 2. Dragačevo, Guča 1,010, „Boško Petrović“, Ivanjica 987… Pojedinačno: 1. Ivan Mirić (Valjevo 1880) 351, 2. Stefan Jovanović („Boško Petrović“) 349, 3. Nikola Radosavljević (Valjevo 1880) 348…

Juniorke: 1. Valjevo 1880 990, 2. „Jovanović Radenko Rašo“, Bajina Bašta 664. Pojedinačno: 1. Sara Trifunović (Valjevo 1880) 339, 2. Anđela Simić („Radenko Jovanović Rašо“) 337, 3. Nevena Drajić (Valjevo 1880) 331…

 

Standardna vazdušna puška

 

Mlađi juniori: 1. Ilija Novović („Dragan Jevtić Škepo“) 555, 2. Lazar Milić (Oko sokolovo, Kosjerić) 441. (isti plasman u konkurenciji kadeta)

Mlađe juniorke: 1. Emilija Ponjavić 396, 2. Anastasija Radulović 377 (obe „D.J. Škepo“) , 3. Sara Vuković (Oko sokolovo) 367… (isti plasman u takmičenju kadetkinja).

 

Standardni  vazdušni pištolj

 

Mlađi juniori: 1. Zlatomir Marković (Sava)  530, 2. Filip Kostić 475 (obojica Sava, Mesarci), 3. Veljko Mitrović („Aleksa Dejović“) 465… (isti plasman u konkurenciji kadeta).

Mlađe juniorke: 1. Dragana Prišić („D. J. Škepo“) 353, 2. Alenora Radulović („D. J. Škepo“) 353, 3. Marija Smiljanić(„Aleksa Dejović“) 353.. (isti plasman u konkurenciji kadetkinja).