Plivači Proletera uspešni u Subotici

Proteklih dana je u Subotici održano takmičenje Prozivka 2017 za plivače mlađih kategorija. Učestvovalo je oko 250 plivača, a zrenjaninski Proleter je imao deset svojih predstavnika, koje je predvodio trener Nikola Gogić. Oni su takmičenje završili sa 11 medalja.

Zlatne medalje su osvojili Nevena Petraš i Đorđe Čarnić na 50 metara leđno, kao i Marko Krecov koji je deonicu od 50 metara plivao prsno. Nevena Petraš je osvojila još dve medalje. U trci delfin stilom na 50 metara bila je drugoplasirana, kao i na 100 metara mešovito. Još jedno srebrno za Proleter je osvojio Luka Miladić, na 100 metara mešovito. Marko Krecov je takođe na ovom takmičenju osvojio i dve bronzane medalje. Kao trećeplasirani je završio tru na 50 metara kraul i 100 metara mešovito. Pored njega, i Luka Miladić je bio bronzani u trci na 50 metara delfin stilom. Uspeh zrenjaninaca upotpunila je Laura Horvat sa dve bronzane medalje, u trkama na 50 metara delfin i kraul stilom.

Fotografija: zrklik.com