Pionirke Zvezde odbranile titulu Srbije

Košarkašice Crvene zvezde odbranile su titulu Srbije u pionirskoj konkurenciji. One su u finalu bile bolje od vršnjakinja iz ekipa Art Basketa rezultatom 48:43. MVP priznanje pripalo je košarkašici Zvezde Mariji Avlijaš, dok je najbolji strelac finalnog turnira Andrijana Vuković iz ekipe ŽKK Radnički

Finalni duel pionirki počeo je serijom Art Basketa, dok je Zvezdu predvodila Marija Avlijaš, pa je ubrzo bilo nerešeno. Do kraja prve deonice, košarkašice Crvene zvezde su stekle prednost koju su čuvale do kraja treće četvrtine. Na startu poslednjih deset minuta, Art je vratio neizvesnost. Ipak, pobedu Zvezdi su u finišu donele Sara Vasiljević, košem uz faul i Avlijaš sa penala.

Treće mesto osvojile su košaršakice Novosadske ŽKA, koje su sa 56:51 bile bolje od ŽKK Vrbas Medela. Peto mesto pripalo je ekipi ŽKK Student iz Niša, koja je sa 79:57 savladala domaćina, OKK Ivanjica. Sedme su košarkašice Radničkog iz Kragujevca, a one su trijumfovale nad ekipom Stare Pazove rezultatom 58:56.