Petković bronzani na Gran priju u Švedskoj

Prvu medalju u kategoriji starijih juniora plivač Andrija Petković osvojio je na Gran priju u Švedskoj. On je u disciplini 50 m leđno osvojio bronzano odličje a postavio je i lični rekord vremenom 27,64. Na ovom takmičenju su nastupali i osvajači evropskih i svetskih prvenstava, dok je Andrija debitovao u ovoj kategoriji.

Petković je nastupao i u disciplinama 50 m kraul i 100 m leđno u kojoj je zauzeo 13. mesto, a trku na 100 m kraul završio je na 14. mestu.

Plivač kluba Sveti Nikola iz Niša je i zvanično najbolji mladi sportista tog grad za 2017. godinu, koju je zaslužio nakon 15 medalja na državim takmičenjima, srebra na Prvenstvu centralne Evrope, obaranju državnog rekorda za juniore, kao i brojnim proglašenjima za najboljeg plivača na takmičenjima.