Održano prvenstvo Srbije za najmlađe stonotenisere

U Beogradu je održano ekipno prvenstvo Srbije u stonom tenisu, a šampioni su postali mladi takmičari STK Lav Jevremovac i stonoteniserke Domboša iz Malog Iđoša. U konkurenciji mlađih kadeta ukupno je bilo 18 timova, odnosno 11 u muškoj i sedam u ženskoj konkurenciji.

Ekipa iz Šapca je u meču sa titulu savladala vršnjake iz Temerina sa 3:2. Bronzanu medalju su osvojili takmičari STAK-a iz Beograda, a oni su u borbi za odličje bili bolji od gradskog rivala, IMR-a. Stonoteniseri kruševačkog Napada i domaćina takmičenja, Crvene zvezde, poraženi su u četvrtfinalnim neizvesnim borbama, pa su u konačnom plasmanu peti, odnosno šestoplasirani. Takmičenje su u grupnoj fazi završili Vojvodina, Sinđelić, Obilić-Aleva, Rusin i Dobanovci.

Kod devojčica, stonoteniserke Damboša iz Malog Iđoša su trijumfovale u meču za zlato protiv Rapida iz Nikolinaca. Ekipa Barajeva je bila bolja u meču za bronzu od predstavnica Dobanovaca. Grupu nisu prošle ekipe Čelareva, Slavije i Obilić-Aleva.