Odbojkašice devete na svetu

Ženska odbojkaška reprezentacija zauzela je deveto mesto na juniorskom Svetskom šampionatu. U duelu za devetu poziciju, naše odbojkašice su bile bolje od domaćina, Meksika sa 3:0 (25:23, 25:18, 25:22), a Srbiju je predvodila Veronika Đokić sa 14 poena. Do prve svetske titule došle su juniorke Japana, a najbolja igračica prvenstva je Maju Išikava.

 

 JUNIORKE – XX SP 2019. – AKVASKALIJENTES I LEON GVANAHUATO, MEKSIKO (12 – 21. JUL):

C GRUPA – LEON GVANAHUATO (DOMO DE LA FERIA, 5000):

 

  1. KOLO – PETAK, 12. JUL:

SRBIJA – RUSIJA              1:3 (21:25, 28:30, 25:21, 22:25)

 

  1. KOLO – SUBOTA, 13. JUL:

SRBIJA – ARGENTINA      3:2 (13:25, 19:25, 22:25, 25:12, 15:13)

 

  1. KOLO – NEDELJA, 14. JUL:

SRBIJA – TURSKA             2:3 (25:18, 23:25, 23:25, 25:16, 8:15)

 

RUSIJA                3           3          0          9:3       8

 

TURSKA              3           2          1          8:7       5

 

SRBIJA                3           1          2          6:8       3

 

ARGENTINA        3           0          3          4:9       2

 

GRUPE ZA PLASMAN 9 – 16. MESTA – LEON GVANAHUATO (DOMO DE LA FERIA, 5000):

 

G GRUPA (A 3, B 4, C 3, D 4):

 

EGIPAT – SRBIJA               0:3 (20:25, 15:25, 15:25)

SRBIJA – RUANDA             3:0 (25:12, 25:12, 25:12)

MEKSIKO – SRBIJA           3:1 (1:25, 25:19, 25:21, 25:18)

 

MEKSIKO     3   3   0   9:1   9

 

SRBIJA         3   2   1   7:3   6

 

EGIPAT         3   1   2  3:6    3

 

RUANDA      3   0    3  0:9    0

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 9 – 12. MESTA:

 

ARGENTINA (H 1) – SRBIJA (G2)    1:3 (7:25, 20:25, 25:23, 19:25)

 

KONAČNI PLASMAN

 

  1. JAPAN
  2. ITALIJA
  3. RUSIJA
  4. TURSKA
  5. POLJSKA
  6. BRAZIL
  7. KINA
  8. SAD
  9. SRBIJA
  10. MEKSIKO
  11. ARGENTINA
  12. PERU
  13. DOM: REPUBLIKA
  14. KUBA
  15. EGIPAT
  16. RUANDA

 

Foto: ossrb.org

 

 

 

 

 

 

 

POJEDINAČNE NAGRADE

 

DIZAČ: Cukasa Nakagava (JAP)

 

NAPADAČI: Haruna Soga (JAP) i Maju Išikava (JAP)

 

BLOKERI: Julia Brovkina (RUS) i Merve Atlier (TUR)

 

KOREKTOR: Rut Teri Enveonvu (ITA)

 

LIBERO: Feifan Ni (CHI)

 

MVP: Maju Išikava (JAP)