Nove medalje kajakaša na regati u Račicama

Trećeg dana regate Olimpijskih nada, srpski kajakaši su osvojili još tri medalje. Nakon zlata Bojana Zdelara na 500 metara, do odličja su došli i ostali članovi naše reprezentacije u Češkoj.

Bojan Zdelar je došao do nove zlatne medalje. On je trku na 200 metara završio za 36.416 sekundi, ispred takmičara Slovačke i Poljske. Takođe, Zdelar je na 200 metara u dvosedu sa Stefanom Vrdoljkom zauzeo drugo mesto, vremenom 35.556. U ovoj disciplini prvo mesto je pripalo posadi Nemačke, a treće Letoniji. U ženskoj konkurenciji medalju za Srbiju je osvojila Željana Petrović. Ona je do trećeg mesta došla za 45.771 sekundi, u trci na 200 metara. Mađarica je bila prvoplasirana, a srebrnu medalju je osvojila predstavnica Nemačke.