Na startu Evropskog šampionata bronza za Katarinu Jakšić

Tekvondistkinja Banjice, Katarina Jakšić, osvojila je bronzanu medalju prvog dana Evropskog prvenstva za kadete, koje se održava u španskom gradu Marina Dor. Naša reprezentativka je do bronze došla u kategoriji do 33 kg, a do medalje, najpre je savladala vršnjakinju iz Grčke, zatim je u drugoj borbi bila bolja od reprezentativke Turske, a u trećem duelu je slavila protiv tekvondistkinje Izraela. Srpska kadetkinja jedini poraz doživela je u polufinalu od Ruskinje, te je na taj način, automatski, osvojila treće mesto.

Prvog dana šampionata takmičili su se i Todor Vasilić (do 33 kg), koji je učešće završio u prvom kolu, nakon poraza od takmičara iz Rusije, kao i Milica Milić (do 37 kg), koju je savladala reprezentativka Rusije, dok je Miloš Mandić (do 37 kg) poražen na startu prvenstva od predstavnika Ukrajine.