Lukić i Sudimac bronzani na Kupu u Slovačkoj

Na Svetskom juniorskom kupu u badmintonu, naši takmičari, Sergej Lukić i Marija Sudimac su osvojili bronzana odličja. Turnir je od 6. do 8. oktobra održan u Trenčinu, a medalje su osvojili u miks i ženskom dublu.

Lukić i Sudimčeva su u drugom kolu pobedili domaće takmičare Petera Kovača i Nataliju Tomkovu (2:0), a u četvrtfinalu su bili bolji od portugalskog dubla  Žoao Čang i Terese Lopes Omkove (2:0). U borbi za polufinale, posle borbe u tri seta, poraženi su od potonjih osvajača zlante medalje, Čeha Mateja Ehma i Pavline Kraptove (2:1).

Marija je do bronzane medalje u ženskom dublu došla u tandemu sa Hrvaticom Ingom Sadaić. One su na startu takmičenja savladale Slovakinje Katarinu Ksonkovu i Aleksandru Remenovu (2:0). U meču koji je odlučio polufinalistu  pobedile su švedski dubl Emelie Borgšted i Natali Vang (2:1). U poslednjem meču na turniru su poražene od moldavsko-slovenačke kombinacije Vlade Ginga i Petre Polanc, koja je kasnije stigla do trofeja.