Levajac i Đilas bronzani na turniru u Slovačkoj

Srpski stonoteniseri osvojili su bronzano odličje u dublu na ITTF Slovak Openu, u juniorskoj konkurenciji. Dimitrije Levajac i Nemanja Đilas su na turniru u Slovačkoj bili 12. nosioci, a pored njih, srpsku reprezentaciju su činili i Florijan Fenjveši i Nikola Grujić, odnosno Bence Bognar i Matija Jovičić, međutim prvi par je zaustavljen u fazi 32, dok je drugi stigao do osmine finala. U singlu, Dimitrije Levajac je takmičenje završio takođe u osmini finala, reprezentaciju je predvodio trener  Vladimir Marić.

Levajac i Đilas su do podijuma, najpre savladali Austrijance, Fabiana Frica i Lukasa Kramera sa 3:0, zatim su sa 3:2 bili bolji od Slovaka, Jakuba Zelinka i Štefana Peka. Rezultatom 3:1 protiv Žana Rasuva iz Francuske i Eduarda Tomoike iz Brazila, obezbedili su bronzu, a zatim su poraženi za sjajniju medalju od takmičara iz Poljske, Samjuela Kucicki i Premislava Valašeka.