Lana Gavrilović najuspešnija triatlonka Srbije na Balkanijadi

Na Balkanskom prvenstvu u triatlonu, koje je održano u Istanbulu, Lana Gavrilović je osvojila srebrnu medalju.

Srpsku reprezentaciju činili su 10 mladih sportista, u juniorskoj konkurenciji to su bili Nikola Medan, Uroš Ivetić, Iva Đukić, Anja Davidović, Miona Bošković i Valentina Vuković, a u kadetskoj Anja Nikitović, Damjan Škrbić, Ognjen Ćulibrk i Lana Gavrilović.  Reprezentativce su predvodili treneri Ljudmila Medan i Aleksandar Gavrilović.

Lana je svoju trku završila vremenom 0:36:06, samo tri sekunde manje od šampionke iz Turske. U istoj trci nadmetala se i Anja Nikitović koja je zauzela sedmo mesto vremenom 0:38:44, a kod juniora najbolje plasirani je bio Nikola Medan, koji je vremenom 1:03:32 zauzeo peto mesto. U trci sa Medanom bio je i Uroš Ivetić, koji je do desetog mesta došao vremenom 1:09:24.

U ženskoj juniorskoj konkurenciji, od osmog do 11. mesta bile su srpske takmičarke, redom Iva Đukić, Anja Davidović, Miona Bošković i Valentina Vuković, dok je u muškoj kadetskoj Ognjen Ćulibrk takmičenje završio na 16. poziciji a Damjan Škrbić na 18. mestu.