Košarkašice pobedom nad Švedskom ostale u A diviziji

Ženska juniorska košarkaška reprezentacija Srbije, savladala je selekciju Švedske na Evropskom prvenstvu u Udinama i time izborila opstanak u A diviziji. Naša selekcija je trijumfovala rezultatom 61:54 (16:8, 14:9, 19:11, 12:26), i u nastavku prvenstva igraće za devetu poziciju, protiv boljeg iz duela Italija/Irska.

Neefikasne su bile juniorke obe ekipe na startu duela, te je u sedmom minutu rezultat bio 8:8. Ipak, Srbija je preko Mitrovićeve i Olićeve stekla prednost, a ubrzo i do dvocifrenog vođstva, u drugoj deonici. Na 16 poena prednosti povisila je Nedeljkov, pred sam kraj prvog poluvremena. U nastavku, Šveđanske su uzvratile serijom 15:4, pa je naša selekcija imala samo pet poena prednosti. Zaigrale su tada srpske košarkašice angažovanije u odbrani, pa je proradio i napad. Nedeljkov i Jakovljevićeva su predvodile Srbiju u trećem kvartalu, a zatim se priključila i Olićeva, pa su srpske juniorke na startu poslednje četvrtine imale “+23”. U završnici, Šveđanke nisu odustale, i u poslednjem minutu su došle na “-3”, ali su tada poeni Radulovićeve, a zatim i Olićeve sa “penala”, bili presudni u trijumfu naše selekcije, 61:54.

SRBIJA U18: Jakovljević 10, Olić 12, Stefanović 4, Nedeljkov 10, Deurić 4, Radulović 4, Vulović, Mužević 2, Mitrović 10, Smailbegović, Selaković 5, Perić.

ŠVEDSKA U18: Alberg 3, Dourva 4, Erlandson 6, Sidi Baba 10, Sabel 7, Ekstrom, Elias 2, Džonson 19, Karlslon, Lundkvist,  Tejlor, Person 3.