Košarkašice igraju za opstanak u A diviziji

Ženska košarkaška juniorska reprezentacija Srbije, nakon odličnog starta Evropskog šampionata u grupnoj fazi, poražena je u osmini finala od selekcije Rusije rezultatom 63:54 (13:13, 18:15, 9:17, 23:9). Igračice rođene 2000. godine i mlađe, koje predvodi selektor Bogdan Bulj, u nastavku prvenstva u Italiji igraće za plasman od 9. do 16. mesta i opstanak u A diviziji, a prvi protivnik je reprezentacija Švedske.

Loš šut naše selekcije na startu, omogućio je Ruskinjama priliku da brzo stignu do 9:2. Agresivnijom igrom u odbrani i pod košem u napadu, Srbija je poenima Mitrovićeve, stigla do izjednačenja na kraju prvog kvartala. U nastavku su ekipe igrale poen za poenom, ali je selekcija Rusije uspela da se rezultatski odlepi krajem četvrtine i stekne sedam poena prednosti. U finišu poluvremena, preko Jakovljevićeve i Mitrovićeve, srpski tim je prišao na “-3”.

Međutim, u drugom poluvremenu, naš tim je bio borbeniji u napadu, pa je usledilo i prvo vođstvo, 36:35. Koševima Nedeljkov, u poslednjih deset minuta, Srbija je imala “+7”. Ruskinje su uzvratile serijom, te izjednačile, a zatim i preuzele vođstvo. Na dva minuta do kraja, Rusija sa distance dolazi do 58:53, iako je srpska ekipa imala svojih prilika, Ruskinje su privele meč kraju i plasirale se u četvrtfinale, 63:54.

SRBIJA U18: Jakovljević 7, Olić 2, Stefanović 2, Nedeljkov 16, Deurić, Radulović 5, Vulović 4, Mužević 2, Mitrović 15, Smailbegović, Selaković 1, Perić.

RUSIJA U18: Šušunova 5, Pirvis 8, Antošina 1, Repnikova 11, Mihailova 11, Ignjatova 6, Pavličenko 11, Rahimova, Kučina 8, Evdokimova, Veselova, Andruščenko 2.