Košarkaši šesti u Evropi

Mlada muška košarkaška reprezentacija Srbije zauzela je šesto mesto na Evropskom šampionatu u Hemnicu. Naši igrači rođeni 1998. godine i mlađi, koje je sa klupe predvodio selektor Vlade Jovanović, u poslednjem okršaju u Nemačkoj, su poraženi od Turske rezultatom 89:73 (25:13, 19:23, 20:22, 25:15).

Nakon rezultatske klackalice na startu, reprezentacija Turske je nametnula svoj ritam igre i kažnjavala promašaje naše selekcije, pa je posle deset minuta igre, prednost u korist Turske bila 12 poena. U nastavku, Turska je uspela da uveća prednost, ali su zatim srpski košarkaši, preko Glišića prišli na “-4”. Ipak, Turska je, pre poluvremena uspela da dođe do bezbednih “+8”. U trećem kvartalu, srpski igrači su nastavili agresivno u napadu i čvrsto u odbrani, ali je prednost, koju su Turci stekli u prvih deset minuta, i dalje bila na snazi. U odlučujućih deset minuta, ekipe su ušle pri rezultatu 64:58, a košarkaši Turske su sredinom deonice vratili dvocifrenu prednost, i mirno priveli meč kraju.

SRBIJA U20: Marjanović 12, Vulikić 10, Aranitović, Musić 12, Beslać 5, Tadić, Radanov 13, Stepanović 4, Simanić, Glišić 11, Đorđević 4, Momirov 2,

TURSKA U20: Hazer 12, Al 15, Tanišan 6, Mustafa 13, Bajar, Bitim 5, Senel 8, Onar 10, Erdogan 3, Karahan 3, Atar 14, Dogan.