Juniorska stonoteniserska reprezentacija i Levajac donose medalje iz Mađarske

Ženska juniorska reprezentacija u stonom tenisu osvojila je bronzanu medalju na ITTF Hungarian Junior & Cadet Openu. Selekcija u sastavu Radmila Tominjak, Reka Bezeg i Anđela Menger bila je bez  greške u grupnoj fazi, gde su sa po 3:2 bile bolje od vršnjakinja iz Slovačke i Rumunije. Tim pobedama one su obezbedile plasman među četiri najbolje ekipe na turniru i bronzano odličje, a zatim su u polufinalu poražene od Rusije rezultatom 3:0.

Pored njih, u Mađarskoj se takmičio i Dimitrije Levajac, koji je nastupao za MIX2 ekipu, zajedno sa takmičarima iz Amerike. Oni su u grupi bili sigurni protiv Ukrajine sa 3:0, zatim Mađarske sa 3:1 i u trećem kolu su savladali Španiju rezultatom 3:1. U četvrtfinalnom okršaju su trijumfovali protiv stonotenisera Rumunije, 3:2, i time obezbedili bronzano odličje, dok su učešće završili porazom u polufinalu od selekcije Kine sa 3:0.