Juniori bronzani!!!

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu za igrače do 20 godina u Beogradu. Naši igrači su rezultatom 12:11 (3:2, 5:2, 2:4, 2:3) bili bolji od selekcije Mađarske. U utakmici za treće mesto su bolje startovali naši reprezentativci, ali je Mađarska u drugom poluvremenu preuzela inicijativu, ipak, čvrstom odbranom u završnici su puleni Vladimira Vujasinovića došli do mesta na postolju. Selekciju Srbije je krasila timska igra pa se niko nije istakao na listi strelaca, Janković, Tankosić, Tomić, Radonjić i Velkić su pogodili po dva puta, a po jednom Gvozdanović i Drašović.

Meč za treće mesto pred punim tribinama SC “Milan Gale Muškatirović” je bolje otvorila reprezentacija Srbije. Brzim golovima Tankosića i Tomića sa bekovskih pozicija, Srbija je stekla ranu prednost. Uspeli su Mađari preko Šatmarija da savladaju našeg golmana Filipovića, a prednost od dva pogotka je vratio kapiten Drašović. Ipak Mađari su Šaćmarija opet prišli na gol zaostatka, a pri tom rezultatu su ekipe i otišle na pauzu, 3:2.

U istom ritmu su nastavili srpski vaterpolisti i u drugoj četvrtini. Ponovo su Tankosić i Tomić bili precizni, a zatim je pogodio i Janković, pa je Srbija imala četiri golova prednosti. Prvi gol za Mađarsku reprezentaciju u ovoj četvrtini je delo Monherca, a onda je Velić, nakon asistencije Radojevića na centru, vratio prednost, 7:3. Ponovo su Mađari preko istog igrača došli do pogotka, a Monherc je i u sledećem napadu bio u prilici da smanje rezultat, ali je u konrti dobro reagovao Vučinić. Rezultat na poluvremenu je u finišu postavio Marko Janković 8:4.

Nakon petominutne pauze, Mađari su bili motivisaniji, te došli do dva pogotka zaostatka. Velkić je pogodio za našu selekciju, ali je onda usledila treća lična greška Marka Jankovića, pa je Srbija sa igračem manje primila i sedmi pogodak na meču. U ovom periodu su domaći vaterpolisti igrali sa oscilacijama, što su protivnici kažnjavali, ali je golom Gvozdanovića, prednost i dalje bila na našoj strani. U finišu, sa tri igrača više, Mađari su iz peterca ponovo prišli na dva gola zaostatka, 10:8.

Startovali su vaterpolisti Srbije u odlučujuću deonicu pogotkom Radonjića. Međutim, ubrzo smo zbog treće lične ostali i bez Vučinića, ali nas je rezultatski u meču držao Radonjić još jednim pogotkom. U poslednjem minutu Mađari su ušli sa golom zaostatka, ipak odlična je bila odbrana igrača Vladimira Vujasinovića, koji su rezultatom 12:11 došli do trećeg mesta na Svetskom prvenstvu.

Mogli smo bolje, do finala. Izgubili smo protiv Grčke, možda nam nije bio dan, bilo je dosta grešaka, davali smo golove, bodrili se. Ali mislim da su te greške koje smo pravili u odbrani i poneke u napadu, nas koštale. Zadovoljni smo ovime. Nakon utakmice smo se dogovorili da moramo da dobijemo ovo. Došli smo na bazen  i rekli moramo da osvojimo bronzu. Za nas je ovo veliki uspeh. Ipak nije malo biti treći na svetu.

Publika je bila fenomenalna. Prvi put igramo jedno ovakvo takmičenje, prvi put je u Beogradu za nas juniore. Publika nam je bila od velike pomoći„, rekao je Petar Velkić nakon osvojene medalje.

SRBIJA: Filipović, Tankosić 2, Tomić 2, Lukić, Vučinić, Gvozdanović 1, Drašović 1, Toholj, Janković 2, Radojević, Radonjić 2, Velkić 2, Belopavlović. Selektor: Vujasinović