Još pet stonoteniserskih odličja iz Tunisa

Srpske stonoteniserke nastavile su da beleže dobre rezultate na otvorenom prvenstvu Tunisa. Nakon odličja u ekipnoj konkurenciji, u pojedinačnim borbama, do zlata su došle Sabina Šurjan u juniorskoj, i Radmila Tominjak u kadetskoj konkurenciji. Bronzanu medalju je osvojila juniorka Tijana Jokić, dok je u igri parova zajedno sa Sabinom, takođe došla do bronzanog odličja. Radmila je u dublu igrala sa Janom Vagih iz Egipta, a i one su došle do trećeg mesta na turniru.

Prva juniorka Evrope, ovom titulom u Tunisu je učvrstila tu poziciju. Sabina je u finalu savladala Hrvaticu Andreu Pavlović sa 4:1 (11:8, 8:11, 11:7, 13:11, 11:5), dok je Radmila do titule došla nakon preokreta protiv stonoteniserke iz Nemačke, Sofije Kli, sa 3:2 (9:11, 8:11, 11:5, 11:8, 11:9). U osmini finala, svoje učešće u pojedinačnoj konkurenciji završio je Dimitrije Levajac, ali u nastavku njega i Šurjanovu očekuju kvalifikacije za Olimpijske igre mladih u Buenos Airesu.