Ivana Perović šampionka sveta!!!

Srpska karatistkinja Ivana Perović postala je svetska šampionka u konkurenciji kadeta. Ona je na 10. Prvenstvu sveta, na kome učestvuju kadeti, juniori i mlađi seniori, došla do zlatne medalje u pojedinačnoj kategoriji, do 54 kilograma.

Perovićeva je na Tenerifama bila ubedljiva, i šest protivnica savladala bez izgubljenog poena, sa ukupnim skorom 20:0. U prvoj borbi je savladala takmičarku iz Engleske Cosgrove Niamh Lilly sa 3:0, u drugom kolu bila je bolja od karatistkinje iz Škotske Mcnab Carly sa 5:0, dok je u trećem susretu na Prvenstvu savladala Čehinju Stepanova Vendulu sa 4:0.  Zatim je na putu do finala pobedila i reprezentativku Španije Pereira Villalobos Soniu na izjašnjenje, i predstavnicu  Slovačke Zimnikovalova Zoju sa 2:0. U borbi za zlato, ubedljiva je bila protiv  karatistkinje iz Bugarske Kamenova Ivanu sa 4:0.