Devet medalja za juniore na Prvenstvu Balkana

Na Prvenstvu Balkana za juniore, atletičari reprezentacije Srbije osvojili su devet medalja. U Istanbulu je bilo 11 naših atletičarki i 13 atletičara, a sa medaljom su se vratile šest devojke i trojica momaka.

Najveću pažnju je privuklo zlato Milice Emini na 60 metara sa preponama, koja je postala šampionka Balkana uz novi nacionalni rekord 8.41 sekund. Milica Jakšić je Srbiji donela još jedno zlato. Ona je finale trke na 400 metara završila za 56.74 sekundi. Treće zlato za našu reprezentaciju osvojila je Milica Gardašević, a do najsjajnijeg odličja je došla u isciplini skok udalj sa daljinom 6.21 metar. U trci na 3000 metara, u konkurenciji atletičara, najbolji je bio naš takmičar Elzan Bibić rezultatom 8:24,60. Jasmin Halili je skokom u vis 2.09 metara osvojio srebro, a Veljko Nedeljković je kuglu bacio 18.72 metara i došao do drugog mesta. Sara Ivacković je stazu od 1500 metara prešla za 4:32,66 što je bilo dovoljno za treće mesto, a istu poziciju je zauzela i Anja Kovač u trci na 60 metara sa rezultatom 7.77. Do bronze je došla i ženska štafeta 4×400 metara u sastavu Kovač, Sekulić, Lukić i Jakšić rezultatom 4:02,68.