Budući šampioni na OP Beograda do 14 godina

Nevena Kolarević i Luka Kurtović pobednici OP Beograda do 14 godina u TA Tipsarević i u TK Privilege

U Beogradu su od 11. do 14. februara 2017. godine u organizaciji Teniskog saveza Srbije održani turniri I kategorije za devojčice i dečake do 14 godina; devojčice su igrale u TA Tipsarević, a dečaci u TK Privilege.

Dečaci OVDE
Devojčice OVDE
Pobednici su Nevena Kolarević (TAF) i Luka Kurtović (SET).

Nevena je finalu pobedila Nataliju Senić (RAO) 1-6 6-4 6-4, dok je Luka savladao Mihajla Lasicu (WS) 6-2 6-4.

Treće mesto su kod devojčica osvojile Doroteja Petrović (HAR) i Anamarija Kovačević (TAF), a kod dečaka Luka Jovanović (GAL) i Krsta Petrović (OLI).

Hristina Ljuba (HAR) i Anđela Ražnatović (WS) su pobednice u dublu kod devojčica – one su u finalu pobedile par Anđela Petrović (TAŽ) / Lola Radivojević (JAS) 4-6 6-4 10-5.

Turnir devojčica je obeležio uspeh takmičarki novoosnovanog beogradskog TK Fair Play – Nevena i Anamarija su članice ovog kluba, a Doroteja radi kondiciju u njemu. Turnir dečaka je bio jedan od načina na koje beogradski klub Privilege obeležava 10-godišnjicu postojanja. Najbolji su od kluba na poklon dobili i lepe klupske majice.

Odlični teniser Radomir Tomić pokazao je drugarima još jedan talenat – za brzo slaganje Rubikove kocke: You Tube

Izvor: Mali igrači