Bronza za Sabinu Šurjan i Tijanu Jokić

Srpske stonoteniserke osvojile su bronzanu medalju u konkurenciji dublova na otvorenom prvenstvu Češke. Sabina Šurjan i Tijana Jokić su u polufinalu poražene od Kineskinja Ksunjao Ši i Jizhen Sun sa 3:0 (11:4, 12:10, 11:6), ali  su došle do podijuma.

U singlu i Tijana i Sabina su poražene u osmini finala. Bolja od Šurjanove je bila Ruskinja, Bogdanova, a Jokićevu je savladala reprezentativka Sjedinjenih Američkih Država, Ami Vang. U muškoj konkurenciji, juniori se nisu plasirali među 32 takmičara, dok su u dublu Nikola Grujić i Miloš Marinković poraženi upravo u toj fazi. Dimitrije Levajac je igrao u dublu sa Crnogorcem Filipom Radovićem, a učešće su završili među 16.

Narednih dana će se nadmetati juniori i kadeti u ekipnoj, a kadeta će biti i u pojedinačnoj konkurenciji.