Beogradski školarci se nadmetali u džudou

Prvenstvo Beograda u džudou za učenike osnovnih i srednjih škola održano je u Sportskom centru „Šumice“. Najbolji takmičari su osim medalja i šampionskog zvanja stekli i pravo učešća na Republičkom prvenstvu.

Odličja u konkurenciji učenika sedmog i osmog razreda osvojili su:

Zlatne medalje su osvojili: Nikola Nađ (OŠ Sava Sumanović), Željko Šipčić (OŠ Kosta Abrašević), Nikola Nikitović (OŠ Vladislav Petković Dis), Miljan Radulj (OŠ Ivan Gundulić), Stefan Lojaničić (14. Oktobar), Jovan Munitlak (Prva Obrenovacka osnovna škola), Bogdan Marković ( OŠ 22. Oktobar), Željko Simić (OŠ Braće Jerković)

Srebrna odličja su pripala takmičarima: Vukan Stanimirović (OŠ Miroslav Antić), Đorđije Đorđević (OŠ Jovan Ristić), Vasilije Jovović (OŠ Radojka Lokić), Đorđe Milanov (OŠ Đura Daničić), Mihajlo Pejić (OŠ Jovan Popović), Mirko Popović (OŠ Josif Pančić), Miloš Mrdaković (OŠ Nikola Tesla), Mihajlo Stojković (OŠ Vuk Karadžić)

Bronzani su bili: Nemanja Jovanović (OŠ Nikola Tesla), Luka Jordanov (OŠ Aleksa Šantić), Aleksa Stijović (OŠ Svetozar Marković), Lazar Rakita (OŠ Aleksa Šantić), Filip Temse (OŠ Jelena Cvetković), Ognjen Cvetković (OŠ Nikola Tesla), Uroš Pandža (OŠ  22. Oktobar), Vojin Mandić (OŠ Đorđe Krstić), Matija Poleksić (OŠ Jovan Miodragović), Vladimir Ignjatijević (OŠ Veselin Masleša); Vasilije Damnjanović (OŠ Branko Radičević), Matija Miletić (OŠ Kralj Aleksandar I), Stefan Nekvasil (OŠ Vuk Karadžić), Ognjen Hadžović (OŠ Mihajlo Petrović Alas)

 

Devojčice

Prvoplasirane su bile: Anica Majstorović (OŠ Dositej Obradović), Anđela Raković (OŠ Dragojlo Dudić), Nikolina Nišavić (OŠ Vladislav Petković Dis), Miljana Milovanović (OŠ Duško Radović), Teodora Đekić (OŠ Duško Radović), Jovana Čakarević (OŠ Stevan Sinđelić), Anastasija Bogdanović (OŠ Vladislav Petković Dis), Katarina Jocić (Brook Hill International School)

Srebrne medalje su osvojile učenice: Milena Bukomir (OŠ Milan Rakić), Anja Stevanović (OŠ Nikola Tesla), Kristina Nišavić (OŠ Vladislav Petković Dis), Jana Dugović (OŠ Milan Rakić), Sara Ružić (OŠ Dositej Obradović)

Bronzana odličja su pripala: Teodora Nikolovski (OŠ Nikola Tesla), Katarina Macić (OŠ Ivo Andrić), Katarina Nedeljković (OŠ Nikola Tesla), Katarina Marić (OŠ Ivo Andrić), Bojana Bulatović (OŠ Dragojlo Dudić)

 

Kod učenika petog i šestog razreda medalje su pripale sledećim takmičarima:

Zlato: Sergej Škorić (OŠ France Prešern), Marko Jorgić (OŠ Milan Rakić), Matija Jeremić (OŠ Banović Strahinja), Vuk Milićević ( OŠ Branko Ćopić), Jovan Jovović (OŠ Radojka Lokić), Marko Jovanović (OŠ Jovan Ristić), Mihail Strahinjić (OŠ Aleksa Šantić), Marko Jelovac (OŠ Branko Ćopić), Veljko Savić (OŠ Nikola tesla), Sava Bucković (OŠ Filip Kljajić Fića)

Srebro: Alekandar Šekularac (OŠ Vuk Karadžić), Jovan Đorđević (OŠ Jovan Ristić), Uroš Kostić (OŠ Desanka Maksimović), Boris Rutović (OŠ Desanka Maksimović), Mateja Daakić (OŠ Branko Ćopić)m Nikola Ćirović (OŠ Karađorđe), Marko Marjanović (OŠ Bora Stanković), Luka Nedeljković (OŠ Branislav Nušić), Jakov Arsić (OŠ Nikola Tesla), Branisalv Đurić (Prva Obrenovačka osnovna škola)

Bronza: Veljko Milošević (OŠ Nikola Tesla), Uroš Spasić (OŠ Dragojlo Dudić), Luka Stošić (OŠ Milan Đ. Milićević), Pavle Petrović (OŠ Svetozar Miletić), Andrej Vučković (OŠ Despot Stefan Lazarević), Ognjen Trifunović (OŠ Dragan Lukić), Đorđe Popović (OŠ Nikola Tesla), Todor Krunić (OŠ Svetozar Marković), Luka Krstajić (OŠ Stevan Sremac), Todor Mujazinović (OŠ Bora Stanković), Petar Koprivica (OŠ Janko Veselinović), Danilo Brekić (OŠ Marija Bursać), Mihajlo Krstić (OŠ Desanka Maksimović), Ivan Radović (OŠ Marija Bursać), Vojin Čalović (OŠ Francuska Diplomska škola), Petar Gordić (OŠ Branko Radičević), Milan Grahovac (OŠ Branko Ćopić), Vasilije Tubić (OŠ Nikola Tesla), Lazar Ljubić (OŠ Milan Đ. Milićević)

 

Devojčice

Zlato: Iva Milošević (OŠ Isidora Sekulić), Mina Gacić ( OŠ Dositej Obradović), Jelena Nišavić (OŠ Vladislav Petković Dis), Vanja Stanisavljević ( OŠ Milan Rakić), Milica Mihajlović (OŠ Majke Jugović), Kristina Kulundžić (OŠ Ujedinjene Nacije), Sara Tanović (OŠ Duško Radović), Elena Kuzmanović (OŠ Miloš Crnjanski)

Srebro: Isidora Mišković (OŠ Jovan Sterija Popović), Mina Graovac ( OŠ Marija Bursać), Dunja Radukić (OŠ Dositej Obradović), Anđela Lolić (OŠ Filip Filipović), Anja Kostić (OŠ Miloje Vasić), Helena Vasić (OŠ 14. Oktobar), Elena Janković (OŠ Miloje Vasić), Marija Mihajlović (OŠ Vuk Karadžić)

Bronza: Ana Čobanović ( OŠ Despot Stefan Lazarević), Staša Veličković (Prva Obrenovačka osnovna škola), Anastasija Mandić (OŠ Vojvoda Stepa), Sara Jocić (OŠ Ujedinjene Nacije), Nataša Mitrović (OŠ Laza Kostić), Dunja Sadiku (OŠ Knjeginja Milica), Bojana Darmanović (OŠ Duško Radović), Dara Stojković (OŠ Despot Stefan Lazarević), Jovana Grujić (OŠ Nikola Tesla), Anastasija Ranković ( OŠ Vasa Pelagić)

U konkurenciji trećeg i četvrtog razreda, medaljama su se okitili:

Zlato: Ilija Pešić OŠ Branko Ćopić), Luka Veličković (Prva Obrenovačka osnovna škola), Vukašin Sokić (OŠ Jefimije), Mihailo Đurić (OŠ Mladost), Ognjen Spasenić ( OŠ Despot Stefan Lazarević), Stefan Popović (OŠ Ivan Goran Kovačić), Vukša Jovović (Prva Obrenovačka osnovna škola), Nikola Obradović (OŠ Desanka Maksimović), Stefan Mandić (OŠ Kralj Aleksandar I), Stefan Vasiljević (OŠ Ilija Birčanin)

Srebro: Dušan Marjanović (OŠ Bora Stanković), Ognjen Pašić (OŠ Vasa Čarapić), Luka Lončar ( OŠ Radoje Domanović), Marko Milićević (OŠ Branko Ćopić), Marko Ostojić (OŠ Ljuba Nenadović), Veljko Pantelić (OŠ Milan Đ. Milićević), Ilija Pantelić (OŠ Đorđe Krstić), Vasilije Bjelica (OŠ Kralj Petar II), Vuk Zuvić (OŠ Jefimije)

Bronza: Ognjen Pantelić (OŠ Nikola Tesla), Vanja Avramović (OŠ Nikola Tesla), Boris Janković (OŠ Aleksa Šantić), Lazar Kecojević (OŠ Nikola Tesla), Aleksa Mudrić ( OŠ Marija Bursać), Veljko Varničić (OŠ Desanka Maksimović), Relja Ilić (OŠ Milan Đ. Milićević), Vojislav Bugarić (OŠ Nikola Tesla), Vuk Avramović (OŠ Nikola Tesla), Matija Grujić (OŠ Nikola Tesla),  Jakša Čabarkapa (OŠ Stevan Dukić), Luka Muljaić (OŠ Vuk Karadžić), Petar Micić (OŠ Vuk Karadžić), Luka Marić (OŠ Mika Antić), Andrej Sutinoski (OŠ Nikola Tesla), Filip Jović (OŠ Veselin Masleša),

 

Devojčice

Zlato: Jovana Jovović (OŠ Nikola Tesla), Nevena Pavlović (OŠ Aleksa Šantić), Ksenija Popović (OŠ Nikola Tesla), Ana Jovanović (OŠ Mihailo Petrović Alas), teodora Stošić ( OŠ Milan Đ. Milićević), Anja Stanković (OŠ Janko Veselinović)

Srebro: Anja Jovanović (OŠ Despot Stefan Lazarević), Anastasija Ćopić ( OŠ Ujedinjene Nacije), Tamara Živković (OŠ Branko Radičević), Natalija Jakovljević (OŠ Đura Jakšić), Tamara Plavšić ( OŠ Ilija Birčanin)

Bronza: Tatjana Petrović (OŠ Desanka Maksimović), Anja Sadiku (OŠ Knjeginja Milica), Milica Ilić (OŠ Vladislav Petković Dis), Petra Tešanović (OŠ Ujedinjene nacije), Jovana Koprivica (OŠ Siniša Nikolajević), Milica Stojanović (Prva Obrenovačka osnovna škola), Dunja Adžić (OŠ Mihailo Petrović Alas)

Najmlađi učesnici, učenici prvog i drugog razreda koji su bili najbolji u Beogradu stekli su pravo nadmetanja na Republičkom takmičenju:

Zlato: Marko Cucić  (OŠ Milena Pavlović Barili), Uroš Lončar (OŠ Radoje Domanović), Mihailo Babić (Prva Obrenovačka osnovna škola), Andrija Vidić ( OŠ Vladislav Petković Dis), Marko Antić (OŠ Aleksa Šantić), Veljko Mandić (OŠ Đorđe Krstić), Nokolaos Komnos (OŠ Veljko Dugošević), Ognjen Marijan (OŠ Ćirilo i Metodije), Dragan Jović (OŠ Vladislav Petković Dis), Aleksa Đurić (Prva Obrenovačka osnovna škola)

Srebro: Vuk Matić (OŠ Svetozar Marković), Lav Matić (OŠ Svetozas Marković), Lazar Spasenić (OŠ Despot Stefan Lazarević), Vojin Janković (OŠ Miloje Vasić), Vasilije Malević (OŠ Miloje Vasić), Mihajlo Vućićević (OŠ Mladost), Mihajlo Nikolić (OŠ 14. Oktobar), Pavle Cvijović (OŠ Borislav Pekić)

Bronza: Aleksa Vujičić (OŠ Ujedinjene Nacije), Uroš Antonić (OŠ Ćirilo i Metodije), Aleksa Antić (OŠ Dragan Lukić), Mateja Stojanović (OŠ Đorđe Krstić), Kosta Kecojević (OŠ Nikola Tesla), Strahinja Sokić (OŠ Jefimije), Nemanja Jokić (OŠ Jovan Popović), Aleksandar Marinković (OŠ Kralj Petar Karađorđević), Mihajlo Manasijević (OŠ Vojvoda Radomir Putnik), Petar Gajić (OŠ Vasa Čarapić), Veljko Ilić (OŠ Vasa Čarapić), Darko Furundžić (OŠ Radoje Domanović), Vukašin Slović (OŠ Vasa Čarapić), Miljan Mrdaković (OŠ Nikola Tesla)

Devojčice

Zlato: Nina Mijatović (OŠ Borislav pekić), Milica Vasić (OŠ Ivo Andrić), Sara Ilić (OŠ Branko Ćopić), Sofija Jokić (OŠ Jovan Jovanović Zmaj), Maša Štrbaš (OŠ Vladislav Petković Dis), Milica Jakšić (OŠ Ljuba Nenadović), Vanja Filipović (OŠ Ujedinjene Nacije)

Srebro: Anastasija Vujinović, Janja Vodeničar (OŠ Kralj Petar I), Lara Mijalović  (OŠ Nikola Tesla), Tijana Zupančić (OŠ Despot Stefan Lazarević), Jana Ćeranić (OŠ Ujedinjene Nacije)

Bronza: Jana Dragojlović (OŠ Đura Jakšić), Nađa Ćeranić (OŠ Ujedinjene Nacije), Ksenija pantić (OŠ Branko Ćopić)

Srednjoškolci su se takođe nadmetali za učešće na državnom prvenstvu

Zlato: Đorđe Radović (ETS Nikola Tesla), Pavle Stanisavljević (ETS Nikola Tesla), Lazar Radosavljević (Tehnička škola Obrenovac), Ivan Ratković (Druga ekonomska škola), Aleksa Milić (III Beogradska gimnazija), Dragan Petković (Pravno – poslovna škola), Aleksa Delja ( X gimnazija-Mihajlo Pupin), Tomo Tadić (ETS Rade Končar)

Srebro: Uroš Cucić (ITHS Comtrade), Andrej Jovanović (Prva ekonomska škola), Stefan Mijatović (Medicinska škola Zvezdara), Miloš Jevtić (Gimnazija Sveti Sava), Matija Popović (Gimnazija Sveti Sava), Marko Gojković (Tehnička škola Zmaj), Aleksa Gordić (ETS Nikola Tesla), Aleksa Runić (Tehnoart)

Bronza: Luka Popović (PTT), Željko Milovanović (ETS Nikola Tesla), Nikola Bajić (VI Beogradska gimnazija), Mihajlo Savić (Peta ekonomska škola), Mihailo Gut (škola za brodarstvo i brodogranju) Đorđe Malić (Tehnoart), Marko Đorđević (ETS Nikola Tesla), Mihailo Lukić (Druga ekonomska škola), Ivo Martinović (Savremena gimnazija), Vukašin Sekulić (VIII Beogradska gimnazija), Filip Mihaljica (ETS Zemun), Matija Gladović (Medicinska škola Beograd)

Devojčice

Zlato: Ljubica Stojanović (Tehnoart), Ivana Pavlović (Druga ekonomska škola), Iva Končar (Medicinska škola Zvezdara), Anđela Popović (Gimnazija Patrijarh Pavle), Đurđina Radmilović (Gimnazija u Obrenovcu)

Srebro: Teodora Ćopić (Gimnazija Patrijarh Pavle), Emilija Labović (Pravno-poslovna škola), Slađana Tošić (Pravno – birotehnička škola), Irina Živković (Medicinska škola Beograd), Tijana Rajković (Medicinska škola Beograd)

Bronza: Mila Kraljević (VIII Beogradska gimnazija), Jovana Despotović (Pravno birotehnička), Milena Radović (Filološka gimnazija), Anja Vasiljević (Gimnazija Patrijarh Pavle, Milica Miletić (Medicinska škola Beograd)