Anja Knežević obeležila kolo i Kup Beograda

Mladi beogradski strelci nadmetali su se u Ligi i Kupu Streljačkog saveza Beograda, a najuspešnija je bila Anja Knežević, takmičarka Novog Beograda-Ušće. Ova pionirka trijumfovala je u svojoj kategoriji serijskom vazdušnom puškom, zatim je standardnom puškom odnela pobedu i među kadetkinjama i do het trika je došla u apsolutnoj kategoriji, odnosno konkurenciji mlađih juniorki i kadetkinja.

Po dva prva mesta osvojili su Nađa Martinović iz Partizana, ona je bila najbolja pištoljem u kadetskoj i u konkurenciji kadetkinja i mlađih juniorki, kao i Dimitrije Fatić iz družine Novi Beograd – Ušće, a on je bio najbolji puškom u konkurenciji pionira i kadeta. Puškom, u kategoriji mlađih juniora, trijumfovao je Aleksandar Nikolić, Novi Beograd – Ušće, a pištoljem u muškoj konkurenciji slavili su kadet mladenovačke ekipe „Filip Kljajić“ Nenad Petrović i mlađi junior Policajca Luka Tomašević.

 

Serijska vazdušna puška

 

Pionirke, ekipno: 1. Novi Beograd – Ušće (Knežević, Kutlešić, Jovanović) 525, 2. Partizan 522, 3. Crvena zvezda 497… Pojedinačno: 1. Anja Knežević (Novi Beograd – Ušće) 188, 2. Anja Nikodinović (Partizan) 185, 3. Nikolina Rađenović (Crvena zvezda) 176… Plasman posle četiri kola – ekipno: 1. Novi Beograd – Ušće 34, 2. Crvena zvezda 31, 3. Kolubara 29 bodova… Pojedinačno: 1. Knežević 186,33 (prosek), 2. Rađenović 177,33, 3. Isidora Pavlović (Kolubara) 176,00…

Pioniri, ekipno: 1. Novi Beograd – Ušće (Fatić, Bogdanov, Nikolić) 526, 2. Partizan 500, 3. „Filip Kljajić“ 433… Pojedinačno: 1. Dimitrije Fatić (Novi Beograd – Ušće) 182, 2. Aleksa Kuzmanov (Partizan) 175, 3. Vladimir Nikolić (Novi Beograd – Ušće) 174…Plasman posle četiri kola – ekipno: 1. Novi Beograd – Ušće 36, 2. Partizan 32, 3. Crvena zvezda 26 bodova… Pojedinačno: 1. Fatić 182,00, 2. Kuzmanov 173,33, 3. Nikolić 173,00…

 

Standardna vazdušna puška

 

Kadetkinje: 1. Anja Knežević (Novi Beograd – Ušće) 397, 2. Anja Nikodinović (Partizan) 384, 3. Nikolina Rađenović (Crvena zvezda) 382…

Mlađe juniorke i kadetkinje: isti plasman prve tri kao i kod kadetkinja

Kadeti: 1. Dimitrije Fatić 571, 2. Lazar Lužija 550 (obojica Novi Beograd – Ušće), 3. Petar Posrkača (Policajac) 547…

Mlađi juniori i kadeti: 1. Aleksandar Nikolić 580, 2. Dimitrije Fatić 571 (obojica Novi Beograd – Ušće) , 3. Aleksa Panić (Palilula) 559…

 

Standardni vazdušni pištolj

 

Kadetkinje: 1. Nađa Martinović (Partizan) 370, 2. Marija Mitrovski 344, 3. Anđela Stojanović 337 (obe Crvena zvezda)…

Mlađe juniorke i kadetkinje: 1. Nađa Martinović (Partizan) 370, 2. Jovana Todorović (Novi Beograd – Ušće) 3. Marija Mitrovski (Crvena zvezda) 344…

Kadeti: 1. Nenad Petrović („Filip Kljajić“) 503, 2. Petar Musić 470, 3. Vladimir Nikolić 463 (obojica Novi Beograd – Ušće)…

Mlađi juniori i kadeti: 1. Luka Tomašević 541, 2. Stefan Mijaljević 526, 3. Luka Jovović 513 (svi Policajac)

 

Vodeći u plasmanu za finale Kupa SSB

 

Puška – kadetkinje: Anja Knežević (Novi Beograd – Ušće) 48, mlađe juniorke i kadetkinje: 1. Anja Knežević (Novi Beograd – Ušće) 46, kadeti: Lazar Lužija (Novi Beograd – Ušće) 38, mlađi juniori i kadeti: Aleksandar Nikolić (Novi Beograd – Ušće) 44.

Pištolj – kadeti: 1. Sava Matić (Kolubara) 36, mlađe juniorke i kadetkiinje: Nađa Martinović (Partizan) 42, kadetkinje: Nađa Martinović (Partizan) 48.